Přichází svátky jara a uvnitř vás se ozývá čerstvá energie. Z toho bažanta, který nastupoval do firmy před X lety se stal mazák (prosím neplést s mazancem, ten sice k Velikonocům patří taky, ale sem se nehodí). Všechno víte, všechno znáte. Ale zároveň cítíte vnitřní pnutí, tlak a nespokojenost. Toužíte po změně a chcete dosáhnout na novou metu.

V dnešním článku si shrneme signály, které vám jasně naznačují, že v práci potřebujete ZMRTVÝCHVSTÁT.

Signál 1: Cítíte se, že se profesně nevyvíjíte

Dříve jste se v zaměstnání učili něco nového každý den. Ty dny jsou ale sečteny a nepřestává vás sžírat pocit, že jedete na autopilota. Vše zvládáte a nic vás nežene kupředu. Profesně sice nerostete, ale jinak slyšíte i trávu růst.

Vaše práce je bez jiskry. Detailně jsme si to rozebrali tady:  V práci se cítíte jako ryba ve vodě, ale toužíte po divočině. Jak oslovit headhuntera?

  • Poznávací signál: Ráno se budíte s pocitem apatie a nemáte žádná očekávání. Jste doslova jako beránek.

Signál 2: Máte více nápadů, než vaše prostředí snese

Máte chuť věci inovovat a zlepšovat, ale váš tým nebo šéf vás krotí slovy: „To tady neděláme!“ nebo „Radši se držme při zemi!“ Vaše kreativita krvácí.

  • Poznávací signál: Máte pocit, že vás okolí brzdí a někdy se dokonce přistihnete u myšlenky – mluviti stříbro, mlčeti zlato.

Signál 3: Přestáváte se identifikovat s tím, co děláte

Když se vás někdo zeptá, co vlastně děláte, tak se ve vás při odpovědi něco ošívá. Dřív jste se k vaší práci hrdě hlásili, ale dnes to zní spíš jako fráze.

  • Poznávací signál: Cítíte, že vaše profese, není součástí vaší identity.

Signál 4: Závidíte jiným jejich práci a nové výzvy

Neříká se to lehce, ale… závidíte druhým. Ne peníze, ne titul – ale jejich zápal, když mluví o své práci. Dříve jste to taky tak měli… A chcete to zpátky!

  • Poznávací signál: Při rozhovoru s někým z jiného oboru vás napadne: „Tohle bych chtěl dělat taky!“

Žádný strach, návod, jak ukořistit práci u vysněné společnosti najdete tady: Jak ukořistit práci u vysněné společnosti.

Signál 5: Něco ve váš šeptá: „Je na čase opustil loď“

Možná jste to slyšeli jen jednou, možná se to ale opakuje pravidelně. Tichý vnitřní hlas, který říká: „Je čas.“ Neznamená to nutně skok do neznáma – ale je to pozvánka něco přehodnotit.

  • Poznávací signál: Začnete hledat důvody, proč ještě neodcházet, ale toho vnitřního hlasu se nedokážete zbavit.

Pokud jste se v ani jednom z případů výše nepoznali, možná bude pes zakopán jinde a vy jen nejste spokojeni s platem. Pak vám můžu poradit jediné – naučte se se mnou vyjednávat o platu a benefitech – Nad platem a benefity se nedohadujte, vyjednávejte.

Otevřete své poznámky a napište si, co ve vás chce růst? Začínat jinde od nuly bude těžké a možná se jen chcete ucházet o manažerskou pozici ve vaší firmě – na vás už jsem taky dávno myslel tady: Jak nebýt kozlem zahradníkem a připravit se na manažerskou pozici.

Co ale dělat, pokud vás některý z pěti signálů navštívil? Neznamená to, že musíte hned dávat výpověď.

  1. Zamyslete se – kdy jste naposledy cítili pracovní nadšení? A co tomu předcházelo?
  2. Podívejte se na mapu pracovních portálů Mapa pracovních portálů, a jak se neztratit v záplavě nabídek. Pomůže vám zorientovat se na pracovním trhu a naskočit zpět na cestu k vysněné práci.
  3. Projděte si svůj LinkedIn a CV – odpovídá ještě tomu, kým jste dnes? Pokud ne, tak vás naučím vyladit si životopis k dokonalosti tady: Krok za krokem k vyladěnému životopisu. A co se týče LinkedIn – budete-li se řídit radami v třídílné sérii Pusťte vodu na svůj mlýn a budujte osobní brand PART I, Pusťte vodu na svůj mlýn a budujte osobní brand PART II, Pusťte vodu na svůj mlýn a budujte osobní brand PART III, skočí po vás každý lovec.
  4. A pokud už vás nějaký headhunter oslovil – ODPOVĚZTE MU! Za pohovor nic nedáte. S přípravou na prescreening vám pomůže tento článek Devatero zásad, jak se připravit na prescreening. Ale nejdřív byste si měli ověřit, zda je o co stát. Tady máte návod: Loví mě headhunter. Svůj skalp nabídněte jen těm kvalitním.

Jak poznat kvalitního Headhuntera už víte. A kde ho najít? No přece v Hunter’s Lodge!

Zaujal vás článek?
Hledáte práci, nebo vhodného kandidáta?

Hunter's Lodge | Míříme na talenty
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.